Grupės “Liberte” debiutinis albumas “Jau aušt aušružė”

“Dangus” pristato naują lietuviškos post-folkloro muzikos leidinį. Gruodį išleistas grupės “Liberte” debiutinis albumas “Jau aušt aušružė” atskleidžia naujai ir jausmingai skambantį etninės muzikos pasaulį. Subtilios, šviesiai melancholiškos dainos skambės ir proginiame gyvo garso koncerte gruodžio 19 d., sekmadienį, 19.00 val. “PIANO.LT” salėje Vilniaus senamiestyje, Trakų g. 9/1 (įėjimas iš Kėdainių g.). Kartu su “Liberte” koncertuos svečiai – indiškos world fusion muzikos grupė “Cikados”. 
Ansamblio “Liberte” muzikoje skamba ne tik gerai išstudijuoto ir su meile išdainuoto senojo lietuvių folkloro motyvai, bet ir autoriniai kūriniai. 

Stebuklingas melodijas audžia kanklių, smuikų, fleitų, fortepijono, kitų tradicinių bei klasikinių instrumentų sąskambiai. Nuo ramių ir meditatyvių, minimalistinių garso ratilų muzikos srovė teka link ritmingesnių mušamųjų, boso ir akordeono kompozicijų.

“Man patikusią dainą ilgą laiką dainuoju ir kai imu girdėti jos tęsinį, sukuriu ir muzikines partijas muzikantams. Tai vadinu improvizacija, nekeičiant pagrindinės melodijos ir teksto”, – pasakoja vokalistė Ana Babuškina, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijuojanti pedagogikos ir folkloro ansamblio vadovės specialybę.
“Liberte” autorės Anos Babuškinos kūryba ir žavus balsas atveria gilų, natūraliai ir kūrybiškai atskleistą etninės muzikos grožį. Tuo pačiu išsiskiria originaliu, tik “Liberte” būdingu skambesiu, peržegiančiu “seno” ir “naujo” takoskyrą.

“Pastaraisiais metais įrašyta ir išleista nemažai šiuolaikiškai skambančio lietuviško folkloro, tačiau “Liberte” muzika ypatinga, ji skamba visiškai naujai ir gaiviai, nėra panaši į kitų kolektuvų,” – teigia leidyklos “Dangus” vadovas Ugnius Liogė.

Albumą “Jau aušt aušružė” grupė įrašinėjo ne vienerius metus, į kompaktinę plokštelę pateko rinktiniai kūriniai nuo “Liberte” gimimo 2004 metais, o įrašuose dalyvavo net 18 muzikantų. 

Iki šiol “Liberte” dainas galima buvo išgirsti ne tik koncertuose, bet ir keletoje CD rinkinių, teatro vaidinimuose, kino filmuose. Kartu su 10 muzikinių kompozicijų albume pateikiamas ir vaizdo klipas dainai “Miegužio noriu”. Šio įspūdingo klipo režisierius – R.Korostenskij, kurio filmui “Tavo širdies šiluma” muziką parašė “Liberte” vokalistė ir vadovė Ana Babuškina.

Santūriai apipavidalintą originalų CD “Jau aušt aušružė” galima įsigyti leidyklos “Dangus” krautuvėlėje “Ragainė” Vilniuje (Pilies g.6), kitose geros muzikos parduotuvėse, renginiuose arba užsisakyti internetu.